1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Mavi Göz Makyajı

Mavi göz makyajı, makyaj pek çok kadının çok sevdiği ve vazgeçemediği bir işlem.

Mavi Göz Makyajı
0

Mavi göz makyajı, makyaj pek çok kadının çok sevdiği ve vazgeçemediği bir işlem.

Temelde yüzdeki kusurları kapatmak ya da yüzde vurgulanması gereken noktaları ön plana çıkarmak için yapılan makyaj, yüzle uyumlu tonlarda ve bilinçli bir şekilde yapıldığında son derece estetik bir görüntü verir.

Peki mavi göz makyajı nasıl yapılır, hangi tonları neyle kombinlemek gerekir bir göz atalım ne dersiniz?Mavi far göz makyajında sık kullanılan bir far rengidir. Ama doğru tonda ve dozunda kullanılmadığı takdirde, hele de mavi renk kişinin ten, saç ve göz rengine uymuyorsa riskli olabilir. Bir kere çok açık mavi tonları her zaman tavsiye edilen bir husus değildir.

Ama petrol mavisi, çivit mavisi gibi daha koyu mavi tonları hemen her ten rengine uyum sağlar.Mavi göz makyajını kimler tercih etmemelidir sorusuna yeşil gözlüler yanıtını verebiliriz. Zira mavi göz makyajı, yeşil gözlü kadınlarda göz renginin özelliğini kaybetmesine sebep olur. Gözleri mavi olanlarsa nispeten bir iki ton koyu mavi bir  farla göz makyajı yapabilirler. Mavi göz makyajının en çok yakıştığı göz renklerini ise kahverengi ve ela olarak sıralayabiliriz.

Mavi tonlarda göz makyajı yaparken mavi farla kullanılacak renkler siyah, pastel tonlarda kahve, gri ve mat bej renklerdir.Mavi far ve mavi kalemlerle yapılan bir makyaj ilk bakışta çok dikkat çeker. Bunu arzu etmiyorsanız mavi tonlarını göz kapaklarınızın küçük bir alanında kullanabilirsiniz. Eğer mavi göz farını, başka renkteki farlarla birlikte kullanmak istemiyorsanız, farklı mavi tonlarını bir arada kullanabilirsiniz.

Kaş altı bölgelerinize aydınlatıcı kullanacaksanız, mavi tonlarda far kullanmayın. Bunun yerine aydınlatıcı olarak bej tonları kullanabilirsiniz.Göz kapaklarınıza kahve, gri yahut daha farklı bir renk uygularsanız sadece göz pınarlarınıza mavi renk far uygulayarak da aydınlatıcı bir efekt oluşturabilirsiniz. Bu dokunuş, makyaja farklı bir ayrıntı verir.Göz altınıza kirpik dipleri boyunca koyu mavi tonlarda bir far uygulayabilir, yahut bu renkte bir kalem sürerek kulak çubuğuyla dağıtabilirsiniz.

Ya da kirpik diplerinize eyeliner sürer gibi sözgelimi çivit ya da çelik mavisi far uygulayabilirsiniz.Mavi göz makyajınızı yanaklarınıza süreceğini turuncu tonlarda bir allıkla tamamlayabilirsiniz. Ruj seçiminiz ise doğal tonlarda olmalı. Nude yahut şeftali tonlarda bir ruj kullanabilirsiniz.

Mavi siyah göz makyajı da mavi far denildiğinde akla gelen iyi bir kombinasyondur. Göz kapaklarınıza uygulayacağınız mavi fardan sonra, kirpik diplerinize uygulayacağınız siyah kalem ve eyeliner de iyi bir seçenek olabilir.Ama eğer gözleriniz yeşil yahut maviyse, özellikle de mavi gözlerinizde aynı tonda bir mavi far, mavi kalem ve hatta mavi rimelle masmavi bir makyaj yapmayın deriz. Bu hem gözlerinizi rengini gölgede bırakır hem de aşırı abartılı haliyle size doğallıktan uzak bir hava verir.

İlginizi Çekebilir
ramazan-pidesi-2023

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap