1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Online Bankacılık İşleminde Kullanılan Yapay Zekâ Ürünü Asistanlar

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle beraber bankacılık işlemleri de internet üzerinden online olarak yapılmaya başlandı.

Online Bankacılık İşleminde Kullanılan Yapay Zekâ Ürünü Asistanlar
0

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle beraber bankacılık işlemleri de internet üzerinden online olarak yapılmaya başlandı.

Yaşanan küresel salgının etkisiyle beraber internet üzerinden yapılan işlemler hayatımızın her alanına girdi. Online bankacılık işleminde kullanılan yapay zekâ asistanlar ; bankacılık işlemlerinin daha hızlı olması ve aynı zamanda daha kolay yapılmasını sağladığı anlaşıldı. Bankaların mobil uygulamalarında yer alan asistanlar ile yazılı veya sözlü mesajlaşma ile kart bilgilerine, hesap ayrıntılarına, kredi kartı ekstrelerine veya bakiye bilgilerine ulaşmak kolaylaştı. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için telefon başında dakikalarca beklenen günler asistanlar sayesinde son buldu.

Yapay Zekâ Asistanların Avantajları

Yapay zekâ asistanların avantajları sayesinde bankacılık işlemleri daha hızlı yapılabilmektedir. Bankacılık maliyetleri açısından fayda sağlayan bir uygulamadır. Müşterilerin her an elinin altında olan bir uygulama olduğu için hem güvenilir hem de iletişimi kolaylaştıran bir yapısı bulunur. Günümüzde akıllı telefon sahibi olanların sayısı bir hayli fazladır. Mobil uygulamaların kullanımı da bu doğrultuda artış göstermektedir. Özellikle gençler bankacılık faaliyetlerini online asistanlar aracılığıyla yaparak zamandan kazanmayı seçerler. Bankaların rekabet esasına dayalı işlemleri sebebiyle asistan uygulamaları da her bankada neredeyse kullanılır bir hale gelmiştir. Şubeye gitmeden işlem yapma imkânı sunan mobil uygulamalar ve asistanlar sayesinde müşterilerini ellerinde tutmak isteyen tüm finans kuruluşları altyapılarını teknolojiyle uyumlu hale getirdi.

Online Bankacılık 

Günün her saati işlem yapabilme kolaylığı sunan online bankacılık herkes tarafından tercih edilmektedir. İnterneti olan ve akıllı telefon sahibi herkes için uygulamaları indirip kira, kredi kartı, fatura ya da para transferi işlemlerini bir tıkla halletmek kolay bir tercih olmuştur. Yoğun iş temposunda çalışan insanların bankacılık işlemlerini yapmak için eskisi gibi şubeye gitmeleri çok fazla vakit kaybına sebep olur. İnternet bankacılığı şube bankacılığına göre çok daha masrafsız bir uygulamadır. Bankacılık işlemlerinin anlık yapılabilir olması en büyük avantajıdır. Yapay zekâ asistanlar sayesinde yapmak istediğinizi yazılı veya sözlü olarak bildirmenizin hemen sonrasında size bilgi verilmektedir. Hatta asistanla çözemediğiniz bir durumla karşılaşırsanız sizi müşteri hizmetlerine bağlayarak sorununuzun çözülmesine destek olmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap