1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Patik Nasıl Örülür?

Patik nasıl örülür konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Patik Nasıl Örülür?
0

Patik nasıl örülür konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Özellikle eski zamanlarda çok revaşta olan bir el sanatı durumundaydı. Anne ve ninelerin önemli uğraşları arasında yer almaktaydı. Son zamanlarda patik ören kişi sayısı azalmış olsa da, bu tür el işi sanatlarına merakı olan çok sayıda kişinin olduğunu biliyoruz.

Bizde patik modelleri ve patiğin nasıl örülmesi gerektiği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.Kış aylarının olmazsa olmaz ürünlerinden biri de patiktir. Ayakları sıcak tutmak için çok iyidir. Değişen moda trendleri ile birlikte patik modellerinde de yenilikçi çizgileri görmek mümkündür. Birbirinden güzel patik modellerini kendiniz örebilirsiniz.

Bu anlamda örme patik modelleri üzerinden incelemeler yapılabilir. Gerek kendiniz, gerekse de evinizde bulunan diğer yakınlarınız için patik örmeye başlayabilirsiniz.Kişisel yeteneklerinizi kullanarak herkesin beğeneği moda patik modellerini örmeniz durumunda satışını yaparak kazanç bile elde edebilirsiniz.

Bununla ilgili olarak bazı butiklere ürün satabilir, online siteler ya da İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinde ürünleri satabilirsiniz.Özellikle Derya Baykal ile Deryalı Günler programını takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Ünlü oyuncunun hem örnek patik modelleri, hem de diğer giysi örneklerinden faydalanabilirsiniz.

Yazımızın bu bölümünde kolay patik örme işlemi yapmak isteyenler için örnek bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Aşağıda anlatımı yapılan örgü modeli gibi deneme yapabilirsiniz.İlk olarak patik örmeye 31 ilmekle başlamalısınız. Daha sonra 9 ilmek horoşo, 1 ilmek düz, 11 ilmek horoşo, 1 ilmek düz, 9 ilmek horoşo olacak şekilde 22 diş horoşo örmelisiniz. Bunun sonrasında 1 ters, 1 düz olmak üzere 22 sıra örülmelidir. 23.sıraya gelindiğinde ise her sıranın sonuna iki ilmekle alınarak ilmek sayısı yarı yarıya düşürülmelidir.

Kalan ilmeklerin yün iğnesi ile toplanması gerekmektedir. Görüldüğü gibi gayet basit ve pratik bir işlemdir. İlk defa deneyecek olanların zorlanmaları normaldir. Ancak, birkaç deneme sonunda sizler de praitk bir şekilde birbirinden güzel patikler örebiliyor olacaksınız.

Şişle Patik Nasıl Örülür?

Patik örmek için en kolay yöntemlerden biri şişle patik örmektir. 2 şişle yapılan bu çalışma ile çok şık ve sıcacık patikler örmek mümkündür. Şişle patik örmek için 2 şiş ihtiyacınız olacaktır. Babaannelerimizin, teyzelerimizin eskiden çok fazl ördüğü patikleri sizlerde kolay bir şekilde örebilirsiniz.

Patiklerin kış aylarında ve özelliklede kızların çeyizlerinde olmazsa olmaz bir gereksinim olduklarını biliyoruz. Şişle patik nasıl örülür diye merak edenler için kısaca özetleyelim istiyoruz. Bunun için 4 numara şişe ihtiyacınız olacaktır. Tığlar ise 3 numara olmalıdır. Örgünün şiş ile yapılması gerekmektedir. Birleştirme işlemleri tığ ile yapılmalıdır. İp seçiminde çok fazla detay yoktur. Rengine karar verdikten sonra herhangi bir tuhafiyeye gidebilir ve patik ipi talep edebilirsiniz.

5 Şişle Patik Nasıl Örülür?

Gelelim 5 şişle patik nasıl örülür konusuna. Tüm bu anlatılanların temelinde şişle patik örme detayları bulunmaktadır. Her birinde genel mantık aynıdır. Çok fazla farklılıklar bulunmamaktadır. 5 şişle patik yapımına 12 ilmekle başlayabilirsiniz. Daha sonra 4 sıra düz örebilirsiniz.

Bunun devamında ilmekleri 6 şar olmak üzere 2 şişe bölebilirsiniz. İlk başladığınız noktadan tığ ile 6 şar ilmek çıkarmalısınız. Bu işlemle birlikte patiği 5 şişle örmeye başlayabilirsiniz. 4 şişte yer alan 6 ilmeği 1 sıra örmelisiniz. Arttırma işlemi böylelikle başlatılmalıdır. Arttırma işlemleri 4 şiş için de uygulanmalıdır. Bu şişlerdeki ilmek sayıları eşit olmalıdır. Görüldüğü gibi patik örme kolay bir işlemdir. Devamında uçları birleştirme ve isteğe göre farklı motifler ekleme işleri kalmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap