1. Ana Sayfa
  2. Haberler

SHI Coin Yorum ve Geleceği Nedir ? Shirtum Analiz 2023

SHI Coin Yorum ve Geleceği Nedir ? Shirtum Analiz 2023
0

Merhabalar, bugün farklı bir coin inceleyeyim dedim ve dijital spor alanında farklı bir şeyler deneyen SHI Coin ile ilgili yazayım diye düşündüm. CHZ çılgınlığı ve Fan tokenlerin akımından sonra spor alanında bir tıkanma yaşayan kripto dünyası bu proje ile farklı bir açıdan bakacak diye düşünüyorum.

SHI Coin Nedir ?

Sporcuların hayatlarında bir çok ilginç an olmakta ve sayısız fotoğraf, ödül veya plaket almaktadır. Şu anda bu tarz durumları hayran kitleleri ile paylaştıkları yer sosyal medya olmaktadır. Sosyal medya resim ve grafik anlamında bir etkileşim sağlasa da, fanlarla somut bir iletişim kurulamamaktadır. Ayrıca bu bir ekonomiden çok hatırat olmaktadır. İşte Shirtum ekibi burada devreye giriyor ve sporcuların hayatlarında yaşanan benzersiz anları NFT olarak hayranlarına sunmalarına yardımcı oluyor. Hayranlar NFT toplayarak hem sporculara destek vermiş oluyorlar hem de pazarda para eden bir ürün sahibi oluyorlar. Kulağa oldukça gerçekçi geldi. İmzalanmış formaların değerini siz biliyorsunuz. İmzalı bir forma almak için verilen çabayı da. Veya şampiyonluk vuruşu yapılan son tenis topunun fiyatına. Böyle düşününce proje ekibinin çıkış noktası son derece güzel ve gerçekçi diyorum.Bir sporcu ile söyleşi yapmak ve bunu NFT olarak sahiplenmek son derece mantıklı ve heyecanlandırıcı bir durum benim için. Klasik NFT pazar projelerine göre bence son derece yaratıcı ve özel alana hitap ediyor. Bir anlamda sportif NFT koleksiyon ve alışveriş ekosistemi diyebilirim.

Neden SHI Coin ?

Aynı CHZ’de olduğu gibi platform ile anlaşan her oyuncu bir beklenti ve prim getirecektir. Hele ki bu sayı belirli bir sınıra ulaşınca SHI Coin daha kıymetli olacaktır. Ayrıca sistemde bulunan sporculara da teknik ve içerik anlamında bir ekip yardımcı olacakmış. Yani içerik üretmek için de destek alınabilecek. En son aşamada ise bu koleksiyonların satışa çıktığı bir NFT pazarı olacak. Zamanla değerlenen her şey gibi koleksiyonluk NFT’ler de ciddi prim potansiyeline sahipler söylemiş olayım.Bir tane daha hoşuma giden şey söyleyeyim, sporcuya ait bir video NFT olarak satılabilecek. Bu bana göre çok mantıklı bir durum. Kaydedilen Instagram hikayelerinin blokzincir ortamında NFT olarak satıldığını bir hayal edin lütfen:)

Shirtum Ekosisteminde Neler Var ?

  • Müzeler: Sporcuların geçmişte önemli bir maçta giydikleri formayı koydukları yer dersem tam aklımıza oturur herhalde.
  • Market: Klasik NFT alışverişinin yapıldığı ve sporcu olmayanların dükkanı diyeyim.
  • Fanzone: Sporcuların videolar ile satış veya anlatım yaptıkları alan
  • Kişiye ait NFT koleksiyonlarının görüntülendiği yer

Coinmarket verilerine göre, toplamda 750 milyon Shirtum var bunun sadece 69 milyonu şu anda dolaşımda. Whitepaperlarına baktığımda ise 1 milyar token var ve 412 milyonu zaman içinde satılacak, geriye kalan kısmı sistemde kullanılmak üzere ve sporculara ayrılacak. Merak edenler için söyleyeyim, takıma kilitlenen token miktarı 120 milyon adet yani %12’ye tekabül ediyor. Satış bittikten sonra 100 milyon adette peyderpey yakıma gidecek bilginiz olsun. Daha fazla detay isteyenler buradan whitepaper token ekonomik değerlerine bakabilir.Bir de yol haritalarına bakayım dedim. 2021 3.çeyrekte android ve apple uygulamaları yayınlanmış olacak. 11 oyuncunun tanıtımı olacak ve internet sayfası desteği eklenecek. Son çeyrekte ise sistem anlamı ile açılmış olacak şeklinde görülüyor. Şu anda yatırımcı olarak eklenen bir kaç sporcu söyleyeyim hemen tanıdık gelecek size. Papu Gomez, Luis Alberto, Lucas Ocampos gibi bir çok sporcu şu anda sisteme dahil durumda. Diğer tüm isimler ve detaylar whitepaper’de var, linkini yukarıya ekledim.

Son söz;

Shirtum projesi fikir olarak bana çok orjinal geldi. Son günlerde birbirinin aynısı olan çok fazla proje gördüm. Bu sebeple konu olarak benden onay aldı. Güncel NFT piyasasında uyduruk karikatürleri görmektense, gerçek hikayesi olan sporcu itemlerini görmeyi tercih ederim. Token ekonomisi ve temel değerleri kabul edilebilir diyorum. Eylül 2021 de piyasaya çıkan SHI Coin şu anda taban oluşumunu tamamlamış ve fiyat sabiti oturmuş durumda diye düşünüyorum. Geleceği olan coinler listesine ekliyor ve bir miktar alım yapıyorum.Herkese bol kazançlar dilerim, vesselam:)Son yaptığım Metaverse incelemesi olan CEEK Coin analizime buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap