1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

T İle Başlayan Kız İsimleri

Ne kadar orantılı, simetrik bir harftir T değil mi? Hissettirdiği elektrik de öyle sanki. Oturaklı, yere sağlam basan bir harf.

T İle Başlayan Kız İsimleri
0

Ne kadar orantılı, simetrik bir harftir T değil mi? Hissettirdiği elektrik de öyle sanki. Oturaklı, yere sağlam basan bir harf.

“Böylesi bir harfle başlasın kızımın adı, yazgısına da sirayet etsin bu enerji” derseniz T harfi ile başlayan kız isimlerine bir göz gezdirebilirsiniz.Taciser: Baştacı, en çok sevilen.

Tacizer: Altın taç.Taç: Soyluluk, iktidar, güç veya hükümdarlık sembolü olarak başa giyilen, değerli taşlarla süslü başlık.Taçnur: ışıktan nurdan taç. 2. Ferahlatan güzellik.Tadım: Tat aldığım, güzelim .Taflan: Gülgillerden, kışın yapraklarını dökmeyen, çiçekleri salkım durumunda ve beyaz olan, süs bitkisi olarak bahçelerde yetiştirilen küçük bir ağaç.Tahire:

Temiz.Tahsine: Beğenip alkışlama. 2. Güzelleştirme, süsleme, bezemeTahsire: Hasret bırakılma, özletme.Tahsine: Beğenme, güzelleştirme.Taibe: Tövbe eden, pişmanlık: duyan.Talia: Doğma, doğuş.Talibe: isteyen, istekli, talepte bulunan.Taliha: Rastlantıları düzenlediğine ve insanlara iyi veya kötü durumlar hazırladığına inanılan doğa üstü güç, şans, felek.Tamay: Dolunay, ayın ondördü.Tamgül: Gül gibi güzel olan.Tandan: Tan güzelliğinden olan.Tanegül: Gül tanesi, tek gül.Tangül: Şafak rengi gül.Tangüz: Güz mevsiminde tan vakti.Tannur: Tan vakti ışığı.Tanseli: Şafak vakti gelen, sel.Tanyeli: Tan vakti esen rüzgar.Tanyeri: Şafak vakti, gün açan yer.Tanzer: Sarı altın rengindeki tan.

Tarçın: Kabuğu bahar olarak kullanılan bir bitki.Tasvir: Tasarlama, bir şeyi sözle veya yazıyla anlatma, göz önünde canlandırma.Tatlı: Şeker tadında olan. 2. İnsanı çeken, göze kulağa hoş gelen.Tavge: Şelale, çağlayan.Tavık: Güneşli havada yağan yağmur.Taya: Dadı.Tayyibe: İyi davranış. 2. Yatıştırıcı hoşa giden söz.Taze: Dinç, yıpranmamış, yorulmamış. 2. Yeni, son, zamanı geçmemiş. 3. Genç kadın.Tazegül: Yeni kopartılmış gül.Tebessüm: Gülümseme.Tekane: Biricik, tek.Tekgül: Eşsiz güzellikte olan.Teknur: Eşsiz bir ışık saçan.Teksin: Eşsizsin, bir tanesin.Telvin: Renk verme, renklendirme, boyama.Temayül: Bir yanı tutma, o tarafa eğilim gösterme.Temen: Değer, kıymet. 2. Kıymet bilme.

Temenni: Dileme, dilek.Temime: Nazarlık, nazar boncuğu.Temsil: Benzetme. 2. Bir şeyin tıpkısını yapma. 3. örnek söz. 4. Tiyatro oyunu. 5. Biri yada bir topluluk adına davranış,Tenay: Ay tenli, teni ay gibi parıldayan, ışıldayan.Tendü: Yiğit, cesur.Tenigül: Güzel tenli olan.Tennaz: Nazlı, teni güzel olan.Tennur: Nur gibi tenli, aydınlık güzel.Tennure: Mevlevi dervişlerinin sema ayını sırasında giydikleri kendine özgü geniş etekleri olan giysi.

Tenperver: Yeyip içmeyi, keyfini rahatını düşünen.Teren: Nesteren gülü.Terlan: Dişi şahin.Teşekkür: Yapılan bir iyiliğe karşı duyulan kıvanç ve gönül borcunu anlatma.Teşrife: Onurlandırma, şereflendirme. 2. Gelmesiyle bir yeri onurlandırma.Teşrinisani: Kasım ayı, yılın 11. ayı.Tevfika: Uydurma, uygun duruma getirme. 2. Uzlaştırma, barıştırma. 3. Tanrı’nın yardımına kavuşma.Tevger: Töre, adet, gelenek.Tevhide: Birleştirme. 2. Tanrı’nın tek olduğuna inanmak. 3. Allahın birliği inancını işleyen manzume. 4.

Tektanrıcılık.Tevrat: Hz. Musa’ya bildirilen Tanrı buyruklarını kapsayan, İbranilerin din kitabı.Tezay: Çabuk ol.Tezgül: Güzelliğiyle çabuk serpilen.Teznur: İçi içine sığmayan.Tezsal: Aceleciliğiyle tanınan.Tijen: Taç, taçlar.Tilbe: Derviş, gezgin,Tiraje: Gök kuşağı. 2. Koni biçiminde tepe.Tomurcuk: Bir bitkinin üzerinde bulunan ve ileride sap, çiçek veya yaprak verecek olan filiz. 2. Özellikle çiçeği verecek olan gonca.Topay: Dolunay, ayın ondördü.Topaz: Kahverengi, veya soluk sarı renkte değerli süs taşıTuba: Cennette bulunduğuna inanılan, kökü yukarıda, dallan aşağıda bulunan büyük ağaç. 2. Güzellik, iyilik. 3. RahatTuğba: “Tuba” isminin bir başka söyleniş biçimi.Tuğçe: Küçük tuğ.Tuhfe: Armağan, hediye. 2.Yeni çıkma, hoşa giden güzel şey.Tula: Çok uzun, uzun boylu.Tulen: Boyca, boyunca uzun.Tuluğ: Doğma, doğuş ile ilgili.Tulu: Doğuş, doğma (Güneş için) anlamında.

Turçin: Sevinç kaynağı olan kız.Tülay: Ayın ince ışığı.Tülcan: İnce yürekli, nazenin.Tülen: İlk defa çocuk sahibi olan kadın.Tülin: Ayın çevresinde görülen ışık halkası, ayna.Tülinay: Ayın “Tülin” hali.Tün: Gece.Tünay: Gece ve ay.Tünaydın: Akşam üzerleri söylenen bir selamla sözü.Türkan: Kraliçe. 2. Güzel kız.Türkü: Hece ölçüsüyle yazılmış ve halk ezgileriyle bestelenmiş manzume.Tütün: İçinde nikotin olan, sigara yapılan bir bitki.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap