1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Türkiye’de Üretilen Akıllı Maske Hayat Kurtaracak

Türkiye’de Üretilen Akıllı Maske Hayat Kurtaracak
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kullandığımız maskeler, zaman zaman koruyuculuğunu yitirebiliyor. Tabii ki bu süreçte birçok ülkede yeni projeler ortaya çıkarken, ülkemizde de mükemmel bir akıllı maske üretimi yapıldı. Türkiye’de üretilen akıllı maske ateş ölçümü ve öksürük kontrolü yapabilecek. Buna nazaran artık girdiğimiz her alanda ateşimizi farklı cihazlarla ölçmek zorunda kalmayacak, akıllı maskemizle bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. Peki akıllı maske, bizlere başka neler sunacak?

Türkiye’de Üretilen Akıllı Maske Çok Konuşuluyor

Ülkemizde üretilen yeni maske, teknolojisiyle konuşulmaya başlandı. Bilindiği üzere yeni tedbirler kapsamında, kalabalık ortamlarda maske takmak zorunlu hale geldi. Normalleşme sürecinde bile belirli mekanlara giriş yaparken ateşimizi ölçtürmek zorunda kalıyoruz. Eğer kendimize bir akıllı maske alırsak, bu durumlara da gerek kalmıyor.8 saat boyunca yüzümüzde kalabilen ve kabına girdiğinde kendini 30 dakika dezenfekte etmeyi başaran akıllı maske, kullanıcının ateşini ölçüyor. Aynı zamanda dış kısımda bulunan ışıklarla beraber kişinin durumunu dışarıdaki insanlar da analiz edebiliyor.

Sağlık Durumu Belli Oluyor

Maskeyi kullanan kişide koronavirüs belirtileri yer alıyorsa, dış kısımda bulunan ışıklar kırmızı renkte yanıyor. Eğer kişinin sağlık durumu normalse, ışık yeşil bir şekilde yanmaya devam ediyor. Ayrıca sağlık durumunu tamamen kontrol altına alan maske, kişinin semptomları ve ateşiyle ilgili bilgileri de dışarıya yansıtabiliyor. Eğer maske kullanıcısında beklenmedik belirtiler varsa cihaz ilgili kurumlara ve kullanıcıya anlık bildirim gönderiyor.  Solunum sayısını ve öksürük sayısını bile ölçebilen maske, şu sıralar en çok konuşulan projeler arasında yer alıyor.

Türkiye’de Üretilen Akıllı Maske Nerede Satılıyor?

Coronity Sağlık Teknolojileri tarafından geliştirilen akıllı maske, yaklaşık 9 ülkeden sipariş aldı. Özel kutusuyla kendini dezenfekte eden ve fazlasıyla dikkat çeken ürünün akıllı telefonlar için uygulaması da bulunuyor. Şuan için aktif pazarda bulamayacağınız maskeyi, şirketle iletişime geçerek alabilirsiniz. Ayrıca yeni maskenin fiyatı da 499 TL bandında seyrediyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap