1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Tuvalet Kağıdı Rulolarını Nasıl Değerlendirirsiniz?

Genellikle herkes tuvalet kağıdı bittiğinde ruloyu şöyle evirip çevirip elinde sıkıştırıp çöpe atar.

Tuvalet Kağıdı Rulolarını Nasıl Değerlendirirsiniz?
0

Genellikle herkes tuvalet kağıdı bittiğinde ruloyu şöyle evirip çevirip elinde sıkıştırıp çöpe atar.

Artık ruloları atmayın. Rulolarla çok güzel eşyalar yapılabilir. Birde 3-6 yaşlarında çocuğunuz varsa gerçekten hem eğlenceli hem de öğretici olabilir. Rulolardan kalemlik, hayvan figürleri, geometrik baskı kalıpları vb. şeyler yapılabilir. Tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirin.

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yapılan Şekiller

Rulolar elle şekillendirilip baskı kalıp şekline getirilir. Kare, yuvarlak, üçgen, dikdörtgen, kalp gibi şekiller ya da rulonun uçları 2-3cm aralıklarla kesilerek çiçek şekli oluşturulabilir. Bu yapılan şekilleri boyaya batırıp kağıda baskı yapılır.

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Kalemlik Yapımı

Kalemlikler genelde her çocuğun ilgisini çeker. Rulolar bittikten sonra rulonun etrafı iple sarılıp üzerine değişik şekiller yapıştırılabilir. Başka bir kalemlikte rulonun üzeri boyanarak yapılabilir. Örneğin ruloyu boyayıp üzerine de kedi, çiçek, kalp resimleri çizilebilir. Ayrıca ruloyu hayvan figürü haline getirebilirsiniz. Rulonun etrafı renkli kağıtla kaplanır.

Rulonun üzerine göz gibi şekiller yapıştırılır, hatta ayak ve kulak şeklinde karton kesip fare, kedi gibi şekillere getirilebilir. Bu sayede güzel ve tatlı kalemlikler elde edebilirsiniz.Rulodan küçük çocuklarınıza arabalar yapabilirsiniz. Ruloyu yan çevirip yanlarına tekerlek şeklinde karton ya da çocuklarınızın kırılan arabalarından çıkan tekerlekleri yapıştırıp araba yapabilirsiniz.

Çocuklar bu oyuncaklara bayılıyor bunları yaparken onlardan da yardım isteyin.Rulolar çok fazla işe yarar. Karton bir kutunun içerisine ruloları yerleştirip küçük boncuk, düğme, vida, civata gibi eşyalar konulabilir. Koyduğunuz şeyler çok küçükse rulolarını kısaltabilirsiniz.Rulodan yapılacak bir diğer öneride tablo yapmaktır. Ruloları 3 er cm kesip yaprak şekli verilir ve boş bir resim kağıdının üzerine yapıştırılır. Ruloların tabanına renkli karton kağıdı yapıştırılır ya da boyanır. Yaprak, dal gibi şekiller elde edilir. Resim kağıdının kenarların çerçeve yapılıp duvara asılabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap