1. Ana Sayfa
 2. Sistem Gereksinimleri

Blur Sistem Gereksinimleri

Blur Sistem Gereksinimleri
0

Bizarre Creations tarafından geliştirilerek Activision tarafınca Mayıs 2010 tarihinde Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayımlanan Blur, reel dünya arabalarının kullanım tarzını araç savaşlarıyla birleştiren stile sahip yarış oyunudur.

Blur, kariyer modunda, sayısız karakter ve Dodge Viper, Lotus Exiges gibi birçok lisanslı otomobil ile donatılmış, tam hasar modellemesi yapılma bir oyundur. Hız, motor, tutuş ve stabilite olarak birbirinden değişik özelliklere haiz olan arabaların bazıları Bizarre Creations tarafından tasarlanmıştır. Oyun içerisinde yer alan parkurlar Los Angeles nehir kanalları, Londra’nın çeşitli bölgeleri gibi birçok yarış alanı gerçek dünya ortamlarına dayanmaktadır. Oyuncunun seçmiş olduğu karaktere bağlı olarak, yarış stilleri, modifikasyonlar, yarış türleri ve otomobiller değişiklik göstermektedir. Yarış kazandıkça ve stantlar yaptıkça oyuncular hayran puanı kazanmaktadır. Bu puanlar, oyuncunun kariyerinde ilerlemesine, daha fazla otomobil ve parça satın alabilmesine, hayranlar kazanabilmesine yardımcı olmaktadır. Kariyer modunda, her mücadelenin nihayetinde bir patron bulunmaktadır. Bu patronlar yenildikten sonrasında oyuncunun aracında güçlendirme modifikasyonlar benzer biçimde yükseltmeler etken hale gelmektedir. Son patron mücadelesinde, bütün patronlar yarış için bir araya gelirler.

Oyun dört oyuncuya kadar bölünmüş ekranda oynanabilmektedir. PC üstünden web bağlantısı ile 20 oyuncu ile çevrim içi olarak oynayabilmektedir, Xbox 360 yada PlayStation 3 sürümlerinde ise LAN bağlantısı ile oynanabilmektedir. Özel bir oyunda, güçlendirmeler, araba sınıfları, tur sayısı şeklinde özellikler yarıştan ilkin seçilebilmektedir. Dünya turu ismi verilen bir yarış türü oyuncuların karşısına süratli bir oyun seçeneği olarak sunulmaktadır. Bu yarış türünde, her oyuncuya değişik araçlar verilmektedir. Ayrıca oldukça oyunculu oynama seçeneği ile ekip yarışı adında bir yarış türü daha sunmaktadır. Bu yarış türünde ise iki ekip bir araya gelerek yarışabilmektedir. Oyuncular çevrimiçi olan arkadaşlarına meydan okuma yarışı gönderebilmektedir.

Blur, mobil telefonlar için 2013 tarihinde ücretsiz bir şekilde Google Play Store ve AppStore mağazalarında yayınlanmıştır.

Blur Sistem Gereksinimleri karşılayabilmeniz için en az ayarlarda sistem gereksinimleri NVIDIA GeForce 6600GT veya buna eş kıymet AMD Radeon 1600XT sizin için ehil olacaktır. 14 GB’lık boş alan isteyen bu imal, Intel Pentium D Dual Core (3.4 GHz) ya da buna eş kıymet güce sahip olan farklı bir işlemci ve 2 GB RAM’ide buna koşul kılıyor. Eğer ben en az ayarlar ile yetinmem derseniz NVIDIA GeForce 7800GT veya buna eş değer ATI Radeon 1800XT monitör kartına ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra 2 GB RAM, Intel Core Pentium Core 2 Duo (2.0 GHz) yada buna eş değer değişik bir işlemci sahip olmanız gerekmektedir. Son olarak Windows XP ve üstü, ek olarak 64 bit olması gerekiyor.

Blur Çok Oyunculu Oynanış Fragmanı

Blur Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
 • İşlemci: Intel Pentium D Dual Core yahut daha iyisi.
 • Bellek: 2 GB veya üzeri RAM
 • Gerekli boş disk alanı: 14 GB ya da daha çok boş depolama kapasitesi.
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 6600GT / Radeon 1600XT
 • DirectX: 9.0c uyumlu

Blur Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
 • İşlemci: Intel Pentium Core 2 Duo ya da daha iyisi.
 • Bellek: 2 GB veya üstü RAM
 • Gerekli boş disk alanı: 14 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 7800GT / Radeon 1800XT
 • DirectX: 9.0c uyumlu

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap